Yazar

çalışırken master derecesi nasıl kazanılır?

02-12-2019 16:33:35

Başarılı bir kariyer yapmış olsanız bile, eğitiminizi ilerletmek için fayda sağlayacağınızı düşünebilirsiniz. Bir Master derecesi kazanırsan, belki terfi veya yükseltme alırsın. Eğer öyleyse, çalışmaya devam ederken derecenizi almak için atabileceğiniz birkaç adım vardır. Bu kararlılık ve büyük bir zaman taahhüdü alacak, ancak yatırımınızın geri dönüşünü büyük ölçüde görebilirsiniz.

Eğer mezun olacağınızı düşünüyorsanız, programınızı dikkatlice seçmelisiniz. Büyük bir finansal yatırım yapacaksınız ve ayrıca çok zaman harcayacaksınız. İlk adımınız, önceliklerinizi çözmektir. Bir yüksek lisans programından ne istediğinizi bir listesini yapın. Esneklik mi arıyorsunuz? Tamamen veya çoğunlukla çevrimiçi olan bir program bulmayı düşünün. Çok sayıda fakülte öğrencisi bağlantısı sağlayacak bir program mı arıyorsunuz? Bunu öncelikli olarak yazın. Belki derecenizi olabildiğince çabuk bitirmek istersiniz. Öncelik listenizin en üstüne "Hızlandırılmış program" yazın. İtibar sizin için önemli mi? Tanınmış bir okulun veya programın kararınızda büyük bir faktör olduğunu listelediğinizden emin olun.

Önceliklerini listeledikten sonra, bireysel programlara bakmanın zamanı gelmiştir. Bölgenizdeki okulların bir listesini yapın. Çevrimiçi bir programla ilgileniyorsanız, coğrafi bölgeniz dışındaki okulları da dahil edebilirsiniz. Okulla doğrudan iletişime geçin. İstediğiniz tüm bilgileri bulmak için çeşitli bölümlere başvurmanız gerekebilir. Kabul ofisi ile konuşun. Başvuru süreci ve gereklilikleri ile ilgili sorularınız için onlara e-posta gönderebilirsiniz İlgilendiğiniz programı da e-posta ile gönderebilirsiniz. Örneğin, eğer bir MBA arıyorsanız, İşletme Fakültesi ile iletişime geçin ve kurs teklifleri ve programları hakkında bilgi isteyin. Topladığınız sırada tüm bilgilerinizi düzenli tutun. Bu, her programın güçlü ve zayıf yönlerini karşılaştırmayı ve kontrastı kolaylaştıracaktır.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol