La Casa De Papel

19-08-2019 03:55:16

Bir dergide okumuştum.Şöyle diyordu

-Sadece iyi adamlarla kötü adamların kavgasından bir şekilde galip çıkmayı başaran iyi adamları değil;kaybeden iyi adamları,kazanırken iyiye dönüşen kötü adamları,kaybedince iyi olmaya karar veren kötü adamları,bazen iyi bazen kötü adamları anlatıyor.


Devreler yanmış olabilir.Çünkü dizi de devrelerimizi yakıyor.La Casa De Papel cool ve başında bir dahinin olduğu bir soydun dizisi görünebilir ama öyle değil.Varlığı ilk çağlara kadar dayanan çeşitli olguların geçen zaman içinde ki değişimini anlatıyor aslında.Bilginin,parayı yendiğinin göstergesi bu dizi aslında.Neden İspanya Merkez Bankası'ndan içeri ilk girdiklerinde o kırmızı kutular için çabaladılar?Çünkü sadece devleti değil tüm dünyayı ilgilendiren bilgiler vardı o kutuların içinde.İstihbarat para için değil o kırmızı kutular için içeri girmek istiyordu.Darphane soygununda belki o kadar profesyonel çalışmamışlardı.Neden?Çünkü bilgi paradan daha önemliydi.Bilgi parayı çoktan yenmişti.??

Yazar

Peki o bilgiler sence ne olabilir? Yani o bilgilerin altı oyulduğunda sonuç emperyalizme çıkmaz mı? Yani paraya. Bu çağda bilgi bile paraya hizmet ediyor. @bezmişdüşmansayısından

Yazar

3.sezonu ilk 2 sezon tadını vermedi 


Ne güzel bitmişti dizi, zorlama sezonlar güzel olmuyor

Yönetici

en favori dizim

Yazar

3. Sezon beklentinin altında kaldı

yanlışı doğruymuş gibi lanse etmek sanatın tabiatına aykırı. bilinçaltlarınızla oynanıyor
Yazar
İnceden inceden ispanya hükümetini giydiren, devletten alıp halka verme ideolojinin tüm dünyaya entegre etmeyi hedefleyen, konu ve kurgusu oldukça iyi olan bir netflix dizisi. 4. sezonu çıksa da izlesek.

aşırı abartılmış bir dizidir. dizi ile alakalı tek bildiğim şey ordaki küt saçlı güzel kız. o kadar.

darphane soygunu dışındakiler oldukça saçma geldi bana, en güzel bölümleri darphanedir aksini iddaa eden bizden değildir zaten.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol