ekşi sözlük

14-08-2019 05:22:38

şubat 1999'da ssg takma isimli sedat kapanoğlu tarafından kurulmuş ilk interaktif sözlüktür. tanım formatlı kurulmuştur fakat son 8-9 yıldır tanım formatından ziyade forum formatına dönüşmüştür. bunda üye sayısının hızla artması ve çeşitlenmesi gösterilebilir. belki de ticari amaç güdüldüğü için böyle bir yol izlendi kim bilir...

 


Yazar
"Hiç bir s*** beğenmeme timi" nin ana merkezidir. Çoğu elit takılır, kendilerini önemli zanneder
Yazar

çok ekşidiğini düşündüğüm fosil sözlük diyebiliriz.

Yazar

ekşi sözlük içerisinde 4 yıl öncesine kadar çok sağlam yazarlar yetişmiş; çok sağlam konular, başlıklar, entryler açılmış ve Türkiye'de sözlük kültürünün oluşumu ekşi içerisinde başlamış idi. 


4 yıl içerisinde ergenlerin sözlüğü ele geçirmesi, asıl yazarları oldukça rahatsız etmiş hatta bazı toplu eylemlere bile yol açmıştı. işin kötü tarafı ise asıl ekşi yazarlarının popülarite uğruna gerçek sözlük yazarlığından ve kültüründen saparak hit uğruna sapıkça ve anlamsız başlık ve entryler girmeye dahi başlamasıdır.


bu durumdan rahatsız olan ilk nesil yazarları farklı sözlüklere gruplar halinde akış sağladılar hatta ekşi içerisinden çıkan bazı yazarlar sözlük temelli sosyal paylaşım platformu projelerine dahi kalkıştılar.


Türkiye'de sözlük kültürünün acilen toparlanmaya, eskiye ve özüne dönmesine ihtiyacı var. fikrimce yeni nesil internet alemine çok sağlam bir altyapıyla girmiş bulunan hızlı sözlüğün yenilikçi teması, konsepti; sözlüğün amacından sapmaması ve sözlüğün diğer sözlüklerin uğradığı yozlaşmaya uğramaması için oluşturulan özel editör ve denetleyici kadrosunun bulunması bu platformu oldukça öne çıkaracak.


Hızlı Sözlük, tutacağına canı gönülden inandığım bir interaktif sözlük platformudur. birinci nesil yazar kadrosunda yerimi almış olmaktan da gayet mutluluk ve heyecan duyuyorum.


Yazar

değişmeyen tek şey değişimdir. ekşi sözlükte bu sözü kanıtlar nitelikte değişmiştir. ama bu değişim ekşi formatına koca bi

hakarettir. sözlük kültürünün idolüyken maskarası haline gelmiştir.

Yazar

Eskiyen sözlük

bu kadar gömüyorsunuz da sizde büyüyen bir sözlüksünüz. milyon içeriklere ulaştığınızda kusursuz kontrol edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz?

20 yılın ekşisi hızlı sözlüğün ayakları altında çiğneniyor:D bugünleri de mi görecektik?

20 yıl sonrada hızlıcıları ayaklar altına alırlar. bu işler böyle. yaşlı kurt her zaman genç kurda yem olur.

ekşide reklam oldunuz haberiniz yok.

herkesi memnun etmek mümkün değildir elbette lakin mümkün olduğunca yönetim yazarların istek ve arzularına kulak verirse bu sözlüğün karşısında ne ekşi ne de uludağ durabilir. birlikten kuvvet doğar. @umit
Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol