Pandemi Sosyal Destek Başvurunuz, ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından uygun görülmüştür. Ödemenizin 15/05/2020 tarihinde vermiş olduğunuz IBAN numarası üzerinden gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ödemeninizin IBAN numarası üzerinden gerçekleştirilememesi halinde PTT şubelerinden gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.

6 mayıs 2020 dolar kuru

06-05-2020 10:20:08

merakla beklenendir. berat albayrak'ın global yatırımcılara sesleneceği gündür. saat 16:00'da gerçekleşecektir.

7,1164 tl olarak işlem görmektedir.

abd’li bir kişinin pirinçle yaptığı deney sonucu ortaya çıkan acımasız gerçek.

1 pirinç tanesi tam 100.000 dolar olarak baz alınırsa (700.000 tl’den fazla oluyor, basitçe çoğumuzun ömrü boyunca göremeyeceği para) amazon’un kurucu ceo’su jeff bezos’un ne kadar pirince sahip olacağını gösteren bir deney bu.

buyrun deneye

twitterde bir hesap...

5 mayıs 2020 dolar kuru

05-05-2020 15:58:31
tl üzerinde baskının arttığı bir gün. petrol fiyatlarında artış olmasına rağmen (bizimle birlikte alınıp satılan para birimleri üzerinde güçlü etkisi var ve son zamanlarda piyasadaki risk iştahı ile son derece güçlü etkileşim içinde) benzer para birimleri dolardaki güçlenme ile izah edilemeyecek şekilde değer kaybediyor çünkü yuan (off-shore) abd-çin gerginliği sebebiyle son günlerde zayıflıyor.(7,12)

dxy +%0,42
meksika pesosu -%3,09
güney afrika randı -%1,73
rus rublesi -%...
217.398.220.923 (yaziyla, ikiyuz onyedi milyar ucyuz doksan sekiz milyon ikiyuz yirmi bin dokuz yuz yirmi uc) tl' dir. görsel

az once merak edip

akbank

05-05-2020 15:57:15
sabanci'nin bankasi ve faiz oranları çok yüksek olan bir banka diyebiliriz.
finansal sektorun borclarini odeyememesi ile, enflasyonun da cok yukarilari ucmasi ile baslayacak krizdir.

rant ekonomisinin sonu olacaktir. akp'nin de basimizdan gitmesi ile son bulacaktir.

1 mayıs 2020 dolar kuru

01-05-2020 12:36:08
7.20 olması muhtemel kurdur.

borsa istanbul

30-04-2020 15:35:41
istanbul menkul kıymetler borsası'nın yeni adı. henüz resmi bir değişiklik yok ama başkan ibrahim turhan başta bu ismi vurgulayarak kullanıyorlar. daha modern buluyorlar ya da yurtdışında söylenim ve kullanım kolaylığı, akılda kalıcılık getireceğini düşünüyorlar herhalde...
belki haklıdırlar ama bana avm adı gibi geliyor.

cepteteb uygulaması

29-04-2020 10:08:04
türk ekonomi bankası'nın ios için geliştirdiği mobil internet bankacılığı uygulaması. uygulama, gördüğüm en iyi mobil internet bankacılığı uygulamalarından biri. bir de qr kod ile atm'den kartsız para çekme olayına girilmiş ki, gayet başarılı.

covid 19 sebebi ile 5 yılı geri ödemesiz 10 buçuk yıl vadeli bu parayı (100miyon dolar) türkiye'ye vermeyi onaylamışlar.
akp genel başkanının her fırsatta söylediği 52 ülkeye tıbbi malzeme gönderdik hepsine yardım ettik demesinin ve yardım etmesinin sebebi bu olsa gerek, neyse.
akp nin son büyük vurgunu diye tarihe bir not düşün.

2020 ekonomik krizi

27-04-2020 09:21:54
finansal sektorun borclarini odeyememesi ile, enflasyonun da cok yukarilari ucmasi ile baslayacak krizdir.

rant ekonomisinin sonu olacaktir. akp'nin de basimizdan gitmesi ile son bulacaktir.
başta türkiye olmak üzere birçokortadoğu ülkesinde var olan sanrı.

özellikle iş hayatında kendini bolca gösterir.

mesela 1 şef ve ona bağlı 10 personel düşünün.

şef hep " bunların tümü gerizekalı, hatta sikleri de kısadır, 2 dakikada boşalırlar" modunda gezer.

bu yüzden personellerin önerilerini veya çözüm yollarını dikkate almaz çoğu.

ama abd veya batı avrupa'da böyle değil.
şirket toplatılarında ceo ile en alt kademedekiler bile beyin fırtınası...
ehliyet vergisi mesela bir kez ehliyeti alıyoruz bitiyor devlet nasıl es geçer bu hizmeti.onun haricinde salgın hastalık vergisi belki ilerde gündem olabilir.

Kredi notunuzu, bankalara yapılan kredi kartı ödeme düzenliliği, borçluluk durumu, bireyin kredi kullanım yoğunluğu gibi durumlar göz önünde bulundurularak 0 ile 1900 arasında bir puan ile belirlenir. Ortaya çıkan raporda bankalar ve finans kurumları, potansiyel risk durumu belirtilir. Kredi notunun yüksek olması bireyin kredi kullanımında daha avantajlı olacağına işarettir.

dolar 6 tl olmuş!

03-01-2020 16:03:47

Dolar 6 TL olmuş. Keşke zamanında iyi insan biriktireceğime, dolar biriktirseymişim.

Komisyon toplandı. Yine asgari ücret ( artı asgari ücret bandında gezinenler ) alan emektaşlarımız meraklı gözlerle bekliyor sonuçları. Bana sorarsanız yapmacık bir toplantı olacak her zaman ki gibi. 

mali rapor okuma yöntemi

13-12-2019 21:06:35

Finansal tablolar olarak da adlandırılan finansal raporlar, belirli bir süre zarfında şirketin finansal durumunu gösterir. Çoğu işletme ve kuruluş, Yönetim Kurullarına, hissedarlarına ve yatırımcılarına aylık, üç aylık veya yıllık olarak finansal raporlar sunar. Bir şirketin maliyesindeki eğilimleri, başarıları ve sorunları belirlemek için gözden geçirilirler. Bu raporlar genellikle muhasebeciler veya finansal ekipler tarafından hazırlanır, ancak okumak zor değildir. Bilanço, gelir ve nakit a...

Emekli olan birçok kişi, kredi notlarının daha az önemli olduğunu düşünebilir. Sonuçta, ev ve araba ödenebilir ve ufukta daha fazla fatura bulunmayabilir. Buna rağmen, iyi bir kredi puanı elde etmek önemlidir. Kredi hesaplarınızı dikkatli tutarken, kredi kartınızın puanını düşük veya sabit bir gelirle bile güçlü tutabilirsiniz.

Ancak kavramı yorumlarsanız, finansal bağımsızlık ömür boyu sorumlu, iyi bilgilendirilmiş bir finansal karar vermeyi gerektirir. Bazıları için, terim artık tüm giderlerinizi karşılamak için ebeveynlerinize güvenmeyeceğiniz anı gösterebilir. Bu sizin amacınızsa, Bağımsız Olmak için Tasarrufa Nasıl Başlayacağınıza bakın . Hayatın ilerleyen dönemlerinde, finansal bağımsızlıktan bahsetmek, birçok insanın emeklilik sırasında yapmayı umduğu gibi, çalışmadan geçmeden yaşam giderlerini karşılamak içi...