7 mayıs 2020 resmi gazete

07-05-2020 08:15:29
öncelikle [link https://resmigazete.gov.tr/…/2020/05/20200507-8.htm]

bugün resmi gazetede bankacılık kanununa istinaden bir yönetmelik yayınlandı.

finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlemler

finansal piyasalarda manipülasyon ve yanıltıcı işlem ve uygulamalar

madde 4 – (...
birçok konuyu detaylı bir şekilde ele alan ankettir.

-halk, chp'li belediyelerin yardımlarının engellenmesini doğru bulmadı
-yavaş, salgının yönetimi konusunda sağlık bakanı ve bilim kurulu hariç herkesi solladı
-yerel yönetimler güçlendi
-hükümeti onaylayanlar %45.5, onaylamayanlar %49.7, kararsızlar %4.7 olarak gerçekleşti

başlığın tam hali türkiye'deki ölüm oranının %25 daha yüksek olabileceğine dair financial times haberi olacaktı. malum sınır. bu kez de financial times haber yapmış ölü sayılarının gerçeği yansıtmadığı iddiasını. kaynak için şöyle buyurun.

özetle istanbul'da önceki 5 yılın mart ve nisan a...
almanyaya 2 milyon maske göndermişiz.
türkiyede milyonlarca vatandaşın maskesi yokken almanyaya maske göndermek nasıl bir zihniyet anlamak mümkün değil.
daha önce kendi halkından bu kadar nefret eden bir zihniyet görmemiştim gerçekten.
bağımsız kalabilen birkaç ekonomi uzmanından biri olan ibrahim kahveci'nin, meral akşener'in verdiği demeçlere yönelik verdiği muazzam yanıttır.

nedenlerini ise şöyle izah etmiş duayen ekonomi uzmanı:

iyi parti genel başkanı merak akşener “tencere bütün iktidarları götürür” dedi karar tv’ye verdiği demeçte.

aynı düşünceyi ben de 2018’e kadar paylaşıyordum.

ama artık o noktada değilim.

15 temmuz 2016 fetö sayesinde bu dengeler iktidar ve erdoğan lehine değişmi...
biraz önce gerçekleşmiştir.

kaçak belgelenmiştir.

yılmaz özdil kaçak saray diye diye kaçağa karışmıştır. katil diye diye katil olan emrah serbes gibi.

yazılarında etik-ahlak dersi vermeye devam edecek mi çok merak ediyorum.

"arkadaşlar bu bir doğa olayı, depremde kaymış villa, ben bir şey yapmadım" dese inanacak, inanmasa dahi sosyal medyaya pompalayacak on binlerce gönüllü köleleri vardır. bir kısmını ekşi'deki oktroll sürüsü oluşturur.

ismail küçükkaya

01-05-2020 10:21:04
fox tv sabah haberlerini sunmaktadır. hatta bir keresinde ankarada bir onceki gun gerceklesmesi gereken bir toplanti uzerine toplantida soyle oldu, bu konusuldu diye yazmisti, yazinin hemen altinda aksam yazi islerinin notu vardi, "bu toplanti su, su, su nedenlerle ileri bir tarihe ertelenmistir"
sabah sabah facebook’ta gezinirken denk geldiğim üzücü hadise. sayfada yazana göre;
elazığ’da bir köylünün ahırını temizlemesi için 100 liraya anlaşan hasan isimli bir afgan oruçlu bir şekilde 12 saat aralıksız çalıştırılıyor, iş bittikten sonra 2 yumurta dışında iftarlık bile verilmeden köyden kovuluyor, parası da verilmiyor. hasan’ı gecenin ikisinde devriye gezen jandarma buluyor ve bir nebze olsun insanlıkla tanıştırıyor. sözde müslüman ülkede ramazan ayında yapılana bak...

bu bir i...
adaletiyle ünlü türkiye'mizde gerçekleşen bir olay.
istanbul büyükdere caddesi’nde makas atarak ilerleyen bir otomobil adeta dehşet saçtı. otobüs durağında sona eren zincirleme kazada bir kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. kazaya sebebiyet veren 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü 20 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.
kaynak
içişleri bakanlığı, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında kurallara uymayan 35 bin 422 kişiye ise adli ya da idari işlem yapıldığını duyurdu.

4 günlük sokağa çıkma yasağında 35 bin kişiye idari ceza kesilmiş....
uğur poyraz ile ümit kocasakal'ın mayfa avukatlığı yaptıklarını konu alan yazısı. yazar, yazıdaki görüşlerini duruşma tutanakları ve iddianamelerden yararlanarak oluşturduğunu iddia ediyor.

yazarın asıl sorunu şu: etik açıdan, hem mafya avukatlığı yapıp, hem de baro başkanı adayı olmanız doğru değil.
https://youtu.be/l3w1h5y1yky

adresinde yayınlanan mide bulandıran iftiralar silsilesi.

(bkz: fatih tezcan change.org kampanyası)

TBMM başkanı Mustafa Şentop'un sunduğu öneri. 23 Nisan'da tüm Türkiye'nin 23 Nisan saat 21:00 itibariyle evlerin balkonlarından İstiklal Marşı okumasını öneren Şentop, bunu TBMM'in açılışını kutlamak amacıyla yapacaklarını söyleyerek "herkesin bu atmosferi hissetmesini istiyoruz" dedi.    

    

    

dilan çıtak tatlıses

19-04-2020 12:05:28

Sevgilisi Levent Dörter'den sonra Corona'ya yakalanan ünlü isim. Hastaneye yatmamış ve kısa sürede tedavi edilmiştir ancak şu an tat ve koku alamadığından şikayetçidir. Bağışıklık sistemi güçlü olanlar Corona'yı ayakta atlatır şeklindeki bilginin ispatıdır. Kendisi gibi onbinlerce kişi vardır tabii, önemli olan vücut direncini güçlü tutmak. Sağlıklı beslenmenin yanında strese sebep olan ömür törpülerinden de uzaklaşmak lazım.


    

pınar altuğ'un delirmesi

19-04-2020 11:59:13

Az önce gerçekleşen tuhaf olaydır. Kıyafetini beğenmeyip eleştiren takipçisine Pınar Altuğ, "Allah belanı versin" diye tepki göstermiştir.  "Hep aynı kıyafet tarzı, başka bir b..." yok yazan takipçisine "Kendi b    ..unda boğul" diyen Pınar ALtuğ, sosyal medyayı sallamıştır.


        

ekmek satma kavgası

19-04-2020 10:42:02

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı 18 Nisan 2020 tarihinde Avcılar'da yaşanan ve pes dedirten olay. Aynı sokakta ekmek satmaya çalışan fırıncıların yumruklu, tekmeli kavgası herkesi şaşkına çevirmiş ve bu kadar da açgözlülük olmaz dedirtmiştir. https://www.iha.com.tr/ivideo.php?vid=137245         

infaz indirimi düzenlemesi

19-04-2020 10:37:42

Onbinlerce hükümlünün tahliye edilmesi kararı. Bu düzenlemeden yararlanan ünlü isimlerden biri Alaattin Çakıcı'dır. Tahliyeyle beraber dışarı salınan suç makineleri Türkiye için Corona kadar büyük tehlike arz eder. Mesela cezaevinden tahliye olup dün cinayet işleyen, İzmir'de arkadaşının kafasını taşla ezerek öldüren kişi buna bir     örnektir.

        

fatih terim

19-04-2020 09:53:43

Meşhur teknik direktör. Bir süre önce Corona'ya yakalanmış ve tedavi olarak iyileşmiştir. Şimdi başka insanların iyileşmelerine vesile olabilmek için donör olmak istediğini söylemektedir.

    

bülent tutluoğlu

19-04-2020 09:49:46

Özel bir hastanede çalışan göğüs hastalıkları uzmanı. Coronavirüs'e yakalanmış ve bu süreci atlatan insanlardan biri olmuştur. "Bu bir savaş ve silahınız yok" diyen 59 yaşındaki doktor zorlu bir tedavi sürecinin ardından alkışlarla taburcu edilmiştir.

        

   Prof. Ali Demirsoy'un katıldığı bir TV programında sarf ettiği skandal sözler. Ali Demirsoy'a göre Coronavirüsün tespit edildiği ilk 50 kişi bir adaya götürülüp öldürülmeliydi, böylece bu virüs dünyaya yayılmamış olacaktı. Başta bilim insanları olmak üzere herkesin tepkisini çeken Ali Demirsoy, bu sözlerini "buna bilim denir bilim!" diyerek savunmuştur.


 &...