nasıl güvenle araba kullanılır

umit
Ah, açık yolun neşesi - bu iyi bir duygu. Ancak araba kullanmaya yeni başladıysanız, direksiyona geçme konusunda biraz gergin hissedebilirsiniz. Merak etme. Kazaların herkesin başına gelebileceği doğru olsa da, güvenli bir şekilde araç kullanmak ve kazalardan kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapmak için yapabileceğiniz şeyler vardır.
Güvenlik için kemerlerinizi bağlayın. Emniyet kemerleri, güvenli sürüşün önemli bir parçasıdır. Sürüşe başlamadan önce emniyet kemerinizi takın ve arabadaki herkesin emniyet kemerini taktığından emin olun. Arabanızda çocuklarınız varsa, emniyet kemerlerinin doğru şekilde takıldığından emin olun.
2017 yılında, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), emniyet kemerlerinin yaklaşık 15.000 hayat kurtardığını bildirdi.
Bu sadece yasa değil, sizin güvenliğiniz için. Daha yüksek hızlar, aracınızı kontrol etmenizi ve bir kazadan kaçınmanız gerektiğinde tepki vermenizi zorlaştırır. Hız sınırları, yolda güvende olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Yayınlanan işaretlere dikkat edin ve hız sınırına uyduğunuzdan emin olun.
Bir kazaya neden olmak için gereken tek şey 3 saniyelik dikkat dağınıklığıdır. Dikkati dağılmış veya dikkatsiz sürücüler araba kazalarının önde gelen nedenleridir. Kazaların yaklaşık %80'i dikkatin dağılmasından sonraki 3 saniye içinde meydana gelir. Tepki vermek ve olası kazaları önlemek için her zaman yola odaklanın. Uykulu veya yorgunsanız, bir fincan kahve içmek için kenara çekin veya araba kullanacak kadar uyanık hissedene kadar dinlenin.
Önünüzdeki araçla aranızda 3-4 saniye mesafe bırakın. Kazaya uğramanız için en olası yer tam önünüzdür. Trafik işareti gibi sabit bir nesne seçin, önünüzdeki aracın geçmesini bekleyin ve ardından onu geçmenizin ne kadar sürdüğünü sayın. Güvenli bir şekilde durabilmeniz ve kazalardan kaçınabilmeniz için yeterli mesafeyi korumaya yardımcı olması için bu kuralı kullanın.
Yağmur ve sis gibi durumlarda ve ayrıca gece sürüşü veya büyük bir kamyonu takip ederken takip mesafenizi ekstra bir saniye artırın.

unilever çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

admin
Günümüzde Unilever şirketi, Türkiye'deki 8 fabrikaya yatırım yapmıştır. Bununla birlikte 5.000'in üzerinde çalışana sahiptir. Ayrıca 34 ülkeye ihracatı olan şirketin Türkiye ekonomisine önemli katkılarının varlığı söz konusudur.

Unilever; gıda, temizlik ürünleri, kişisel bakım ve güzellik ürünleri gibi çeşitlilik gösteren ürünlerin imalatını gerçekleştirmektedir. Bu noktada OMO, Domestos, Calve, Cornetto, Vaselin, Rexona gibi önemli markaları tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır. Kadınların iş yükünü hafifletmek adına ürünler üretmeye başlayan bir şirkettir. Ancak günümüzde onlarca ürün çeşidini tüketicilerinin tercihine sunan dev bir kuruluş haline dönüşmüştür.

Unilever iletişim numarası bulunmaktadır. Bu numara aracılığıyla farklı konularda destek alabilir, Unilever çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Unilever Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:
444 25 19

alzheimer belirtileri nelerdir

umit
Kelimeleri bulurken zorlanır. – Tarihleri ve bilinen yolları hatırlayamaz. – Hesap yapamama, pratik düşünmede zorluk çekme başlar. – Hastalık ilerledikçe, kişinin günlük işleri aksamaya başlar.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol