confessions

admin

1. nesil Admin - uzman yazar - Admin -
admin admin

  1. toplam entry 127
  2. takipçi 0
  3. puan 5019

hamilelik döneminde rezene çayı içmek zararlı mı faydalı mı

admin
Artık tüm dünyada olduğu şeklinde ülkemizde de alternatif tıpa yönelmeler başladı. İnsanlar kimyevi maddelerin yan tesiri çokça olduğundan bitkisel ilaçlara yöneldi. Doğal olarak kimyevi ilaçların yan etkileri olduğu benzer biçimde bitkisel ilaçlarında yan etkileri olabiliyor. örneğin almış olduğunuz bir bitki çayının nasıl, ne kadar ve ne zaman kullanacağımızı bilmiyorsanız çeşitli sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Kullandığımız yada kullanmayı planladığımüz bütün ilaçlar da bu alan da uzman olmuş doktorlardan ve alternatif tıp uzmanlarından data almamız lazım.

Rezene maydanozgillerden olup, Akdeniz ikliminde yetişen bir bitki türüdür. Rezene çayının bilinmiş olduğu üzere rahatlatıcı bir tesiri vardır. Hamilelikte yaşanmış olan stres ve bitkinlik benzer biçimde problemlere faydası olduğu bilinmektedir. Hamileler de sıkça rastlanan hazımsızlık, bağlarırsak problemleri, şişkinlik şeklinde sindirim hastalıklarına iyi geldiği bilinir. Hamilelikte aşırı kullanılmadığı sürece herhangi bir yan etki görülmemektedir.

Rezenenin Faydaları nedir?

Rezene sindirim sistemini düzene sokarak hazmı kolaylaştırır. Stres, halsizlik, sinirsel hastalıklar gibi problemlere iyi gelir. Öksürüğe ve boğazca ağrılarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı direncimizi arttırır. Tansiyonnın düzenlenmesine, içeriğindeki maddeler kanı temizlenmesine destek sağlar. Vücuttaki toksinlerin atımına katkı da bulunur. Rezenenin ağrı kesici özelliği vardır; ağız problemlerine, diş ağrısına ve diş çürüğüne karşı etkilidir. Doğumdan sonra annelerin sütü kimi zaman yetersiz kalmış olduğundan dolayı rezene çayı süt arttırıcı olarak ve bebekler de oluşan gazın atımı için kullanılır. Ayrıca iştah açıcı özelliği de bulunmaktadır.

yan yağlardan nasıl kurtulur

admin
Yanlarınızdaki ağırlık veya aşk kolları kurtulmak için sinir bozucu olabilir. Vücudun bir bölgesini hedeflediğini iddia eden egzersizleri denemek yerine, yan yağlardan kurtulmak için genel olarak kilo vermeniz gerekir. Bununla birlikte, abs ve oblikleri hedef alan egzersizler yaparak daha hızlı kilo verebilir ve yanlarınızdaki yağ görünümünü azaltmak için kasları sıkılaştırabilirsiniz. Sağlıklı bir diyetle birlikte bu egzersizler, kendinizi en iyi şekilde hissetmenize yardımcı olabilir.

kekik yağından sağlık faydaları nasıl elde edilir

admin
Kekik yağının iltihap önleyici, mikrop önleyici, mantar önleyici ve parazit önleyici özelliklerini öne süren bazı bilimsel araştırmalar vardır . Kekik yağının sağlık koşullarını (mantar tedavisi, parazitleri ve bakterileri öldürme veya sinüs enfeksiyonlarını veya soğuk algınlığını hafifletme gibi) gerçekten tedavi etmedeki etkinliğini test eden güvenilir insan denemeleri hala eksik olsa da, kekik yağının iyileştirici özellikleri için önemli anekdot desteği vardır

evde ve doğal çözümleri kullanarak öksürüğü nasıl durdurursunuz

admin
Öksürük, solunum yollarınızı istenmeyen tahriş edici maddelerden temizleyen doğal bir reflekstir. Ancak, aynı zamanda can sıkıcı ve hatta acı verici bir sıkıntı olabilir. Öksürük çok fazla olursa, boğazınızı yatıştırmak, enfeksiyonla savaşmak ve gelecekte öksürükten kurtulmanızı sağlamak için bir dizi ev ilaçları mevcuttur.
Yağ çekme, zararlı mikropları ve bakterileri ağzınızdan çıkarmak için yağı ağzınızda çalkaladığınız bir Ayurveda ilacıdır. Bitkisel, susam, zeytin veya hindistancevizi yağı gibi organik, soğuk preslenmiş yağlar kullanın. Faydasını görmek için bir kaşık yağ alın ve bir dakika boyunca ağzınızda çalkalayın. Yapabiliyorsanız, yağı 15-20 dakika çevirmeyi deneyin. Yağın mümkün olduğunca çok bakteri emdiğinden ve detoksifiye ettiğinden emin olmak için bunu aç karnına yapmayı hedefleyin. Tükürün ve ağzınızı ılık suyla çalkalayın.
Bunlar, toksinleri emen ve onları tükürükten çeken lipidler içerir. Ayrıca çürüğe neden olan bakterilerin dişlerinizin duvarlarına yapışmasını da engellerler. Bu, öksürük semptomlarını hafifletebilen boğaz ve ağızdaki su kaybını önlemeye de yardımcı olan doğal bir nemlendiricidir.

Mürver özü alın. Mürver, anti-inflamatuar ve antiviral özellikleri nedeniyle yaygın olarak öksürük, boğaz ağrısı ve solunum yolu hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de uyarır. Mürver özünü çoğu beslenme veya ilaç deposunda şurup, pastil veya diyet kapsülü takviyesi olarak satın alabilirsiniz. Veya 3-5 gram (0.11-0.18 oz) kurutulmuş mürver çiçeğini bir bardak kaynar suda on ila on beş dakika demleyebilirsiniz. Daha sonra günde 3 defaya kadar bitki çayı olarak içebilirsiniz. Aşağıdaki önlemleri göz önünde bulundurun:
Uzun süreli kullanım önerilmediğinden, mürverleri 2 ila 3 günde bir almak daha iyidir.
Mürver bir kan incelticidir ve düşük tansiyonu olan kişiler için önerilmeyebilir.
Zehirli olabileceğinden olgunlaşmamış veya pişmemiş mürverleri kullanmayın.
Hamileler, otoimmün hastalığı olanlar ve diyabetik ilaçlar, müshil ilaçlar, kemoterapi ilaçları veya immünosupresanlar kullanan kişiler için bazı yan etkileri olabileceğinden mürver almadan önce doktorunuzla konuşun.

öksürüğü şıp diye ne keser

admin
Öksürüğü şıp diye ne keser?
Bir kaşık bal ve bir kaşık zencefil bunun için yeterli olacaktır. Öksürük için birebir çare olan ballı zencefil tüketmek iyi bir tedavi yöntemi olacaktır. Karabiber ve balı karıştırarak da öksürüğünüzü geçirebilirsiniz. İnatçı bir öksürüğe sahipseniz bir bardak sütün içine bir çay kaşığı karabiber ve balı karıştırın

kuru öksürüğe en etkili ne iyi gelir

admin
Bakteriyel kaynaklı kuru öksürüklerde antibiyotik ilaçlardan faydalanılır. Ayrıca boğaz spreyleri, pastil ve öksürük şurupları da kullanılır. Kuru öksürüğü olan kişiler yatarken yastıklarını yükseltmeliler. Bu sayede rahat bir şekilde uyuyabilirler.

sütaş müşteri hizmetleri

admin
Sütaş markası için müşteri hizmetleri numarası veya çağrı merkezi numarası 444 4 788 numarası ile ürünler hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Öte yandan yine aynı numarayı arayarak görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirmeniz de mümkündür.

kimyasal saldırı düzenlenen dubrovka tiyatrosu

admin
26 Ekim 2002 tarihinde Nord-Ost adlı müzikalin oynandığı Moskova'daki Dubrovka tiyatrosunda Çeçen eylemciler tiyatroyu basarak içerideki 914 kişiyi rehin almıştı. Eylemciler, Rusya'nın Çeçenistan'a karşı açtığı savaşı bitirmesini istediler.

57 saat süren rehine kurtarma operasyonunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in emri üzerine eylemcilerin etkisiz hale gelmesini sağlamak amacıyla tiyatronun havalandırma borularından içeriye ismi açıklanmayan bir kimyasal gaz sızdırılmıştı. Fakat işler umulduğu gibi gitmedi. İçerisinde kadınların da bulunduğu 50 eylemci öldürüldü; gazdan etkilenen 130 rehine kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayda direnişçilerle birlikte toplam 180 kişi öldü.

bir kuş nasıl evcilleştirilir

admin
Kuşlar çok zeki hayvanlardır ve harika evcil hayvanlardır. Neyse ki, bir kuşu evcilleştirmek zor bir iş değil. Bununla birlikte, bolca zaman ve sabır gerektirir. Kuşunuzu evcilleştirerek sadece onunla daha yakın bir bağ geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda çevresinde daha rahat ve güvende hissetmesine de yardımcı olacaksınız.
Kuşunuza evinize alışması için zaman tanıyın. Onu evcilleştirmeye başlamadan önce kuşunuzun yeni ortamına uyum sağlaması muhtemelen yaklaşık iki haftaya ihtiyaç duyacaktır. Bazı kuşlar daha uzun sürer ve bazılarının alışması için daha az zamana ihtiyacı olur. Kuş kafesini kalabalık bir odaya yerleştirin. Sezgisel olarak, sessiz bir oda ideal görünebilir. Bununla birlikte, kuşunuzu yoğun bir odada barındırmak, insan etkileşimi ve etkinliğine alışmasını ve daha rahat olmasını sağlayacaktır. Kuşunuzun kafesini mutfağa koymayın. Yapışmaz cihazlardan çıkan dumanlar zehirlidir ve kuşlar için potansiyel olarak ölümcüldür. Ona yaklaştığınızda kanatlarını çırpmadığı zaman, kuşunuzun yeni ortamında kendini güvende hissettiğini anlayacaksınız. Tüneğinde donmuş oturuyorsa, henüz sizinle veya yeni ortamıyla rahat değil.

unilever çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

admin
Günümüzde Unilever şirketi, Türkiye'deki 8 fabrikaya yatırım yapmıştır. Bununla birlikte 5.000'in üzerinde çalışana sahiptir. Ayrıca 34 ülkeye ihracatı olan şirketin Türkiye ekonomisine önemli katkılarının varlığı söz konusudur.

Unilever; gıda, temizlik ürünleri, kişisel bakım ve güzellik ürünleri gibi çeşitlilik gösteren ürünlerin imalatını gerçekleştirmektedir. Bu noktada OMO, Domestos, Calve, Cornetto, Vaselin, Rexona gibi önemli markaları tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır. Kadınların iş yükünü hafifletmek adına ürünler üretmeye başlayan bir şirkettir. Ancak günümüzde onlarca ürün çeşidini tüketicilerinin tercihine sunan dev bir kuruluş haline dönüşmüştür.

Unilever iletişim numarası bulunmaktadır. Bu numara aracılığıyla farklı konularda destek alabilir, Unilever çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Unilever Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:
444 25 19

ahmet musul ekol kimdir

admin
Unok Uluslararası Nakliyat A.Ş.'de iş hayatına başlayan Musul, 1990 yılında Ekol Lojistik'in kurucusu olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 2013 yılında Alternative Taşımacılık A.Ş'yi, 2015 yılında ise Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş'yi kuran Musul, her iki şirketin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

ekolun kaç tırı var

admin
Ekol lojistik, müşterilerinin farklı ihtiyaç ve beklentilerine cevap verirken, sürekli yenilenen hızlı, modern ve çevreci 7.500+ araçlık filosuyla etkin taşımacılık servisleri sunmaktadır.

ekolün sahibi kimdir

admin
Türkiye'de lojistik sektöründe yenilikçiliğiyle tanınan Ekol Lojistik'in sahibi Ahmet Musul, 2016 yılında yeni yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. 2016 yılındı 750 milyon Euro ciro hedefleyen Musul, 2020 yılında 55 yaşındayken ise şirketini bırakmayı planlıyor.

ekol hastanesinin sahibi kim

admin
Türkiye'nin ilk kulak burun boğaz hastanesini kuran Ekol Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Mehmet Baz, tıp fakültesinde öğrenim görürken babası Sami Baz'ın gırtlak kanseri hastalığıyla mücadele etti. Öğrenim hayatı, babasıyla birlikte hastanelerin kulak burun boğaz servislerinde hastalığa çare aramakla geçti.

gribin çabuk geçmesi için ne yapmalı

admin
Boğaz ve göğüs yumuşatıcı olarak gelincik, hünnap, hibisküs, ıhlamur çayları gün içerisinde tercih edilebilir. Balgam söktürücü olarak ökaliptus çayı oldukça etkilidir. Kas ve eklem ağrıları için magnezyumdan zengin beslenme, yani fındık-ceviz-badem ve yeşil yapraklı sebzelerden bolca tüketilmelidir.

grip limonla nasıl geçer

admin
Grip ve öksürük şikayetlerinde limon oldukça tedavi edici etkisi olduğuna dikkat çeken Tuysuz, “Günde en az bir adet limon öneriyoruz. Çayımıza katabiliriz veya sıcak suya limon sıkarak, şeker ilave etmek suretiyle içebiliriz. Ihlamur içine de konulabilir. İdeal olanı hasta olmadan önce limon tüketmek” dedi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol