yazın lazer epilasyon yapılır mı

admin
Lazer epilasyon işlemi, güneş ışığına maruz kalınması sonucu cildin bronzlaşması nedeniyle yaz aylarında yapılması önerilmemektedir. Çünkü cilt bronzlaştığında, lazer enerjisi melanin (cilt pigmenti) tarafından tutulabilir ve bu da cilde zarar verebilir.

Ayrıca, lazer epilasyon işlemi sonrası ciltte kızarıklık, hassasiyet ve hafif yanma gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkilerin daha kötüleşmesine neden olabilecek güneş ışınlarından kaçınmak gerekiyor. Bu nedenle, genellikle yaz aylarında lazer epilasyon işlemi yapılmaz. İdeal olarak, kış aylarında yapılması önerilir.

Ancak, yaz aylarında lazer epilasyon isteniyorsa, bazı önlemler alınabilir. Örneğin, işlem öncesi ve sonrasında güneşe maruz kalınmaması, güneş koruyucu kullanılması, mümkünse açık renkli giysiler giyilmesi, işlemden sonra cilt bakımının düzenli olarak yapılması gibi önlemler alınabilir.

Sonuç olarak, yaz aylarında lazer epilasyon işlemi yapılması önerilmese de, gerekli önlemler alınarak yapılabilen bir işlemdir. Ancak herhangi bir riski önlemek için, işlem yaptırmadan önce uzman bir dermatolog ya da estetisyen ile konuşmak en iyisidir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol